skip to Main Content

Hoş Geldiniz

Dönüşüm Grup olarak; firma ve kurumlara çevre, iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili tüm ihtiyaçlarınızı en kaliteli ve makul çözümler üretebilmek amacıyla 2011 yılında hizmete başladık. Ekiplerimiz alanında uzmanlaşmış, tecrübeli ve tüm dürüstlüğümüz ile onlarca firmalara yıllardır hizmet vermekteyiz. Firmamızı daha yakından tanımak için lütfen bize ulaşın.

Bize Ulaşın

Email: donusum@donusumisg.com
Tel: 0850 724 3676
Fax: 0 312 473 23 04
Adres: Çankaya / ANKARA

Dönüşüm Grup

7 işçinin ölümüne 15 yıl hapis istemi

iş-kazasıEti Bakır Samsun İşletmesi’nde 7 işçinin öldüğü, 12 işçinin de yaralandığı kazaya ilişkin Cumhuriyet Savcılığı’nca hazırlanan iddianamede, 2’si tutuklu 8 sanık hakkında 2 yıl ile 15 yıl arasında hapis cezası isteniyor.

Edinilen bilgiye göre, 22 Kasım 2012’de Tekkeköy ilçesindeki Eti Bakır Samsun İşletmesi’nde amonyak tankı kapağının çökmesiyle meydana gelen olayda 7 işçinin ölmesi, 12 işçinin yaralanmasıyla ilgili Cumhuriyet Savcılığı tarafından 16 sayfalık iddianame hazırlandı.

İddianamede, tutuksuz sanıklar Eti Bakır Samsun İşletmesi yetkilileri Ahmet Ö, Serdal D, Yahya Kemal B. ve Ertuğrul K, alt yüklenici firmaların yetkilileri İsmail Ç. ve Hüseyin B. ile tutuklu sanıklar İlyas A. ve denetim şirketi yetkilisi Barış D. hakkında, Türk Ceza Kanunu’nun 85/2 maddesi gereğince “Taksirle birden fazla kişinin ölümü ve birden fazla kişinin yaralanmasına neden olma” suçlarından 2 yıl ile 15 yıl arasında hapis cezası isteniyor.

İddianamenin, Samsun 2. Ağır Ceza Mahkemesi’ne sunulduğu öğrenildi.

Olay

22 Kasım 2012’de Samsun’daki Eti Bakır İşletmesi’nde amonyak tankı kapağının çökmesi sonucu meydana gelen kazada, Fatih Açıkel, Sadık Kurulay, Hüsamettin Taşsümer, Hüseyin Bayrak ve Güven Demirer hayatını kaybetmiş, 14 kişi de yaralanmıştı. Yaralılardan Mustafa Eren ve Ferdi Taşdemir, tedavi gördükleri hastanelerde yaşamlarını yitirmişti.

Kaynak: cnnturk.com

This Post Has 0 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top