skip to Main Content

Hoş Geldiniz

Dönüşüm Grup olarak; firma ve kurumlara çevre, iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili tüm ihtiyaçlarınızı en kaliteli ve makul çözümler üretebilmek amacıyla 2011 yılında hizmete başladık. Ekiplerimiz alanında uzmanlaşmış, tecrübeli ve tüm dürüstlüğümüz ile onlarca firmalara yıllardır hizmet vermekteyiz. Firmamızı daha yakından tanımak için lütfen bize ulaşın.

Bize Ulaşın

Email: donusum@donusumisg.com
Tel: 0850 724 3676
Fax: 0 312 473 23 04
Adres: Çankaya / ANKARA

Dönüşüm Grup

ÇSGB BELGELENDİRME SÜRECİNE İLİŞKİN AÇIKLAMA

13.09.2013 tarihinde “Belgelendirme Süreci Hakkında Önemli Duyuru” başlığı ile İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İnternet sayfasında yapılan duyuruda İSG-KATİP’e girilen katılımcı bilgilerinin yeniden incelenerek varsa hatalıların düzeltilmesi amacıyla eğitim kurumlarına sınavda başarılı olan katılımcılarının bilgilerini gösteren bir liste gönderileceği belirtilmişti. Fakat her kuruma bu bilgilerin gönderilmesi ve kurumlardan dönen bilgilerin birleştirilmesi zor bir süreç olacağından onun yerine www.isgkatip.com adresi üzerinden her kurumun kendi katılımcılarına ait bu bilgilere ulaşıp düzeltebileceği bir sayfa hazırlanmıştır.

www.isgkatip.com sayfasına girilip SINAVLAR bağlantısı tıklandığında açılan sayfadan başarılı katılımcılarınıza ait T.C. Kimlik No ve Baba Adı bilgilerini girerek katılımcı bilgilerine ulaşabilirsiniz.  Buradaki bilgilerden KIRMIZI ile yazılan bilgilerin güncellenmesi zorunludur. (Sistemde yazılan bilgiler doğru dahi olsa bu bilgiler açılan kutulardan yeniden seçilecektir. Örn: Katılımcılının eğitim kurumu olarak sistemde ÇAŞGEM görünüyor ise Eğitim Kurumu (Olması gereken) açılan kutusunda aynı kurum adı seçilmelidir. Meslek (Olması Gereken ) alanı için de aynı durum geçerlidir.)         Ayrıca katılımcılara ait telefon numaraları da belirtilen formata uygun olarak ilgili kutucuklara girilmelidir.

Bilgilerin güncellenmesi işleminin 01.10.2013 saat 08.30 ‘a kadar tamamlanması zorunludur.

“Meslek” hatalarından kaynaklı yanlış sertifika basımları olursa sertifika zayii durumunda ödenmesi gereken bedelin talep edileceği hususu bilinmelidir. Katılımcılarınız ve sizlerin böyle bir ek bedelle karşı karşıya kalmamanız için bilgiler titizlikle doldurulmalıdır.

13.09.2013 tarihinde Belgelendirme Süreci Hakkında Önemli Duyuru başlığı altında yayınlanan duyurudan bazı eğitim kurumlarının hiç haberlerinin olmadığı vaktinden önce ve hatalı gönderilen dosya muhteviyatından anlaşılmaktadır. Belirtilen esaslar çerçevesinde gönderilmeyen dosyalar iade edilecektir.

 

Belgelerin sisteme tanıtılması  01.10.2013 tarihiden itibaren 15’er günlük dilimler halinde yapılacaktır. Yani ikinci tanımlama 15.10.2013 tarihi ve sonrasında olacaktır. Belgelerini almakta acele eden katılımcılarınız varsa 01.10.2013 tarihinden önce belge ücretlerini Genel Müdürlük kurumsal hesabına yatırmış olmalıdırlar. Aksi takdirde sisteme tanıtılmaları 15.10.2013 ve sonrası tarihlere kalacaktır.

 

Bütün eğitim kurumlarının dikkatine…

Kaynak: http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=duyuru&id=belgelendirme_sureci

 

 

This Post Has 0 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top