skip to Main Content

Hoş Geldiniz

Dönüşüm Grup olarak; firma ve kurumlara çevre, iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili tüm ihtiyaçlarınızı en kaliteli ve makul çözümler üretebilmek amacıyla 2011 yılında hizmete başladık. Ekiplerimiz alanında uzmanlaşmış, tecrübeli ve tüm dürüstlüğümüz ile onlarca firmalara yıllardır hizmet vermekteyiz. Firmamızı daha yakından tanımak için lütfen bize ulaşın.

Bize Ulaşın

Email: donusum@donusumisg.com
Tel: 0850 724 3676
Fax: 0 312 473 23 04
Adres: Çankaya / ANKARA

Dönüşüm Grup

Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi

Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi kavramı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş, iş yerlerinin iş güvenliği ve iş sağlığı ihtiyaçlarını karşılayan yetkili kurumlara verilmiş genel bir addır.

Ortak sağlık ve güvenlik birimleri (OSGB’ler) , işyerlerinin işyeri hekimi, sağlık personeli ve iş güvenliği uzmanı ihtiyaçlarını karşılamak için yasal olarak görevlendirilmiş birimlerdir.

OSGB’ler 27 Kasım 2010 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanmış İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri Yönetmeliği’nde geçtiği üzere, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş kuruluşlardır.

OSGB’ler bir insan kaynağı sağlayan kuruluş değil, yasa ve yönetmeliklerce belirlenmiş ceza-i sorumlulukları olan firmalardır.

Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimleri, işçilerin sağlığını korumak amacıyla işçilere verilecek her türlü sağlık hizmetinden sorumludurlar.

Ortak sağlık güvenlik birimi işyerlerinde yangın, kaza gibi acil müdahale gerektiren durumlar için acil durum planlarının hazırlanmasını, acil müdahale bakımından yapılması gerekenler konusunda uygulamaları organize eder, yürütür, kurum ve kuruluşlarla işbirliği yapar.

This Post Has 0 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top