skip to Main Content

Hoş Geldiniz

Dönüşüm Grup olarak; firma ve kurumlara çevre, iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili tüm ihtiyaçlarınızı en kaliteli ve makul çözümler üretebilmek amacıyla 2011 yılında hizmete başladık. Ekiplerimiz alanında uzmanlaşmış, tecrübeli ve tüm dürüstlüğümüz ile onlarca firmalara yıllardır hizmet vermekteyiz. Firmamızı daha yakından tanımak için lütfen bize ulaşın.

Bize Ulaşın

Email: donusum@donusumisg.com
Tel: 0850 724 3676
Fax: 0 312 473 23 04
Adres: Çankaya / ANKARA

Dönüşüm Grup

19 Aralık 2007 tarihli ve 26735 sayılı resmi gazetede yayınlanan Bayındırlık ve İskan Bakanlığını hazırladığı “Binaların yangından korunması hakkında yönetmelik ” Madde :129 (1) ‘’ Binada senede en az 1 kez söndürme ve tahliye  tatbikatı yapılır’’ ve Madde 130 (1)‘’  Kuruluşlar ilgili mevzuatına uygun şekilde yangın eğitimi veren özel okul, kurs ve dershanelerden eğitim hizmeti alabilirler’’ denilmektedir. Bu bağlamda DÖNÜŞÜM olarak bu eğitimler vermekteyiz

DÖNÜŞÜM Yangın olarak verdiğimiz teorik yangın eğitimlerimizde öncelik hedeflerimiz Yangının Kimyasını öğrenmek, yangın güvenlik önlemlerini almak, Yangın esnasında doğru hareket tarzı ve müdahale yöntemlerini öğrenmek, Acil eylem ekipleri olan Arama Kurtarma Tahliye, Söndürme ve ilkyardım ekiplerini kurmak. Muhtemel can kayıpları önlemek amacıyla binayı hızlı, güvenli, planlı bir şekilde tahliye etmek olacaktır. Ayrıca olası bir yangın durumunda bina içerisindeki mevcut yangın önleme ve söndürmede kullanılacak olan ekipmanlarla yangına en uygun şekilde müdahale etmek konusunda gerek teorik gerekse uygulamalı eğitimler verilmektedir.

Yangın Eğitmenimiz Sezer ASLAN

Hava Kuvvetleri Komutanlığının  faal uçuş birlikleri; 5nci Ana Jet Üs Komutanlığı- Merzifon;  Uçak ve bina yangın söndürme, acil kurtarma önlemleri, -3 ncü Ana Jet Üs Komutanlığı-Konya ;Uçak ve bina yangın söndürme acil kurtarma önlemleri, AVACS Erken uyarı uçağı yangın önleme ve pilot personel kurtarma, 9 yıl yangın dersleri öğretmenliği;  Hava Teknik Okullar Komutanlığı Gaziemir-İZMİR;Hava Lojistik Komutanlığı-Ankara; Yangın Sistemleri Yöneticiliği, 11nci Hava Ulaştırma Üs Komutanlığı-Ankara; Yer Emniyet Astsubaylığı-Genel Kurmay Başkanlığı İtfaiye Komutanlığı, Amerika Birleşik Devletleri’nde  Lacland AFB San Antonio-Texas, Chanute AFB Illinois-Chigago, Lubbock AFB Houston-Texas ve Orlando-Florida ‘da  uzman yangıncı, özel araç operatör ve arma kurtarma eğitimleri ,Hollanda Holmatro firmasında hidrolik kurtarma ekipmanları kursu, AFT cihazı eğitimi Almanya -Osnabrück , Lion –Fransa Hidrolik kurtarma cihazları eğitimi, İngiltere-Belfast,Norveç  yangına yaklaşma ve yangına giriş elbiseleri  test merkezlerinde eğitim, Nato E 3A L -100  kurtarma aracı eğitimi, Türkiye içerisinde çeşitli komutanlık bünyelerinde ve  sivil firmalarda  yangın özel teçhizatları kullanım-bakım kursları-Temel İlkyardım eğitimi GATA-Ankara’da eğitimlerini tamamlamış ve sertifikalarını almıştır.

Sezer ASLAN ayrıca  NFPA  üyesi olup NFPA  1001 standartlarına göre Firefighter-I  ve Firefighter-II  eğitimlerini de vermektedir.Yangın Astsubayı olarak görev yaptığı Hava Kuvvetleri Komutanlığından 2005 yılından kendi isteği ile emekli olarak Yangın Eğitim Uzmanlığı ve Danışmanlığı olarak görev yapmaktadır.

Back To Top